Przekonujące powody dla których powinieneś odwiedzić Zieloną Wyspę MaderaMadera to archipelag wysp wulkanicznych na Oceanie Atlantyckim i jest trzecią co do wielkości grupą wysp na świecie po Nowej Kaledonii i Kep. Wyspa jest destynacją sezonową, większość turystów przyjeżdża między listopadem a marcem. Większość podróżnych zatrzymuje się w obrębie miasta Funchal lub wyspy Porto Santo, które są dwoma zamieszkałymi wyspami Madery. Ale to szkoda, ponieważ na tej pięknej wyspie jest wiele innych ciekawych miejsc do odwiedzenia. Oto powody, dla których powinieneś odwiedzić Maderę.

Madera może być mała, ale jest wiele do zobaczenia i zrobienia

Całkowita wielkość wyspy Madery wynosi nieco ponad 930 kilometrów kwadratowych, co czyni ją trzecim najmniejszym suwerennym państwem na świecie po Watykanie i Monako. Najwyższa góra na Maderze znajduje się ponad chmurami na wysokości 1 862 metrów. Madera ma piękne plaże, laguny i bujne wnętrze. Możesz zwiedzić główną wyspę Madery, odwiedzając ogrody botaniczne, najwyższy punkt na wyspie, Funchal i więcej. I jest też wyspa Porto Santo, która jest około godziny jazdy promem od Madery. Porto Santo jest o wiele spokojniejsze, mniej turystyczne i jest marzeniem miłośnika przyrody z oszałamiającym krajobrazem przybrzeżnym.

Zapierające dech w piersiach krajobrazy

Madera ma bardzo zróżnicowany krajobraz, z oszałamiającymi widokami na chropowate wybrzeże, bujne zielone góry i bardzo bujne wnętrze. Istnieje wiele punktów widokowych, które można odwiedzić, aby zobaczyć piękne krajobrazy. Jednym z nich jest Miradouro de Porto Santo, który znajduje się na klifie z widokiem na morza. Innym miejscem, które warto odwiedzić jest Serra do Caldeirao, która jest najwyższym punktem na Maderze. Ze szczytu góry można zobaczyć całą wyspę. Możesz również odwiedzić Jardim Botanico, który jest największym ogrodem botanicznym na Oceanie Atlantyckim. Można tam zobaczyć wiele pięknych kwiatów i roślin.