Dlaczego warto jest zainwestować w szkolenie dla swojego psa?Pamiętaj, że szkolenie z posłuszeństwa dla psów nie jest szybkim rozwiązaniem. W rzeczywistości skuteczne wyszkolenie psa może trwać miesiącami. Jeśli jesteś konsekwentny w swoim treningu, powinieneś zobaczyć wyniki po kilku tygodniach. Jeśli nie widzisz postępów po miesiącu, możesz rozważyć znalezienie nowego trenera, który pomoże Ci rozwiązać problemy.

Jak znaleźć dobrego trenera?

Przy tak wielu różnych trenerach psów dostępnych dzisiaj, może być trudno wiedzieć, z którym z nich pójść. Jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać przy wyborze trenera dla swojego psa. - Doświadczenie - Wybierając trenera, upewnij się, że wybierzesz tego, który ma doświadczenie w szkoleniu typu psa, który masz. Jeśli masz konkretny problem behawioralny, który musisz rozwiązać, ważne jest, aby znaleźć kogoś, kto ma doświadczenie w radzeniu sobie z tym problemem. - Osobowość - Pomyśl o typie osoby, którą chcesz szkolić swojego psa. Czy chcesz kogoś, kto jest poważny i surowy, czy chcesz bardziej swobodnego trenera, który sprawi, że szkolenie będzie zabawą dla twojego psa?

Strategie szkolenia domowego szczeniaka lub dorosłego psa

Poza wspomnianym wcześniej podstawowym treningiem posłuszeństwa dla psów, jest jeszcze kilka innych rzeczy, które mogą pomóc w szkoleniu domowym szczeniaka lub dorosłego psa. - Zabieraj psa na nocnik często - Będziesz chciał się upewnić, że wyprowadzasz psa, aby ulżyć sobie po jedzeniu, piciu i zabawie. Możesz również wyprowadzać psa na zewnątrz co kilka godzin, aby upewnić się, że idzie do łazienki. - Trening w klatce - Jeśli próbujesz nauczyć szczeniaka załatwiania się w domu lub jeśli masz dorosłego psa, który ma problemy z opanowaniem treningu czystości, trening w klatce może być skutecznym sposobem, aby pomóc psu zrozumieć, czego się od niego oczekuje.