Jak pokonać uzależnienie od cukruKiedy odstawiasz cukier, twoje ciało zaczyna detoksykację. To może pozostawić cię uczucie cranky, zmęczony i głodny. Ale to dobra rzecz. Uzależnienie od cukru jest prawdziwe i nie jest dla nas dobre. Kiedy jemy cukier w kółko, nasze ciała reagują tak samo jak w przypadku zażywania narkotyków: Pragniemy więcej. Skutki uboczne tego "haju" są szkodliwe w dłuższej perspektywie: Przejadanie się cukrem zostało powiązane ze stanami takimi jak otyłość i cukrzyca, a także z chorobami takimi jak rak, choroby serca i choroba Alzheimera. Dlatego pokonanie uzależnienia od cukru jest jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, gdy rzucasz cukier. Pomoże to złagodzić pragnienia i sprawi, że rzucenie palenia będzie znacznie łatwiejsze!

Omijanie zachcianek za pomocą białka i tłuszczu

Kiedy walczysz z zachciankami na cukier, powinnaś jeść białko i zdrowe tłuszcze. Białko i tłuszcz dłużej się trawią niż cukier. Pomogą ci czuć się zadowolonym, abyś nie miał ochoty na binge na cukier. Zaleca się spożywanie bogatej w białko przekąski przed każdym posiłkiem, takiej jak smoothie z białkiem serwatkowym, orzechami lub nasionami.

  • Jeśli jesteś naprawdę głodny, bardziej prawdopodobne jest, że poddasz się zachciankom. Jeśli czujesz głód przez cały czas, spróbuj zjeść zdrową przekąskę, taką jak batonik proteinowy, orzechy lub nasiona z garścią orzechów, albo smoothie.
  • Niektórzy ludzie uważają, że zjedzenie bogatego w białko śniadania pomaga im odczuwać mniejszy głód w ciągu dnia.
  • Ćwiczenie może pomóc złagodzić głód cukru niemal natychmiast. Uwalnia endorfiny w mózgu, co sprawia, że czujemy się świetnie i zwalcza stres i niepokój, w tym zachcianki na cukier. Ćwiczenia to świetne uczucie, a to niesamowity sposób na poprawę nastroju i samooceny oraz poprawę ogólnego stanu zdrowia!

Jeśli łatwo się nudzisz i trudno Ci się zmotywować do ćwiczeń, spróbuj znaleźć aktywność, która sprawia Ci przyjemność i uczynić ją częścią swojej codziennej rutyny. Na przykład możesz pójść na spacer z przyjacielem, uprawiać jogę, pływać lub nagrać filmik treningowy.

Spróbuj diety eliminacyjnej

Kiedy przestaniesz jeść cukier, twoje ciało zaczyna się odtruwać, co może pozostawić uczucie zmęczenia i cranky, a także mieć zachcianki na cukier. Ale to jest dobra rzecz. Możesz złagodzić te zachcianki i sprawić, że detoksykacja pójdzie szybciej, usuwając pewne pokarmy ze swojej diety. Spróbuj diety eliminacyjnej. Dieta eliminacyjna to dieta, w której eliminujesz pewne pokarmy ze swojej diety na pewien okres czasu, np. tydzień. Po zakończeniu diety możesz ponownie wprowadzić pokarmy, aby sprawdzić, czy wywołują one jakiekolwiek alergie lub nietolerancje. Celem diety eliminacyjnej jest zmniejszenie objawów takich jak wzdęcia, gazy, bóle głowy, trądzik i zachcianki.