Jaki powerbank wybrać do laptopa?

Laptopy to urządzenia przenośne, które mają zagwarantować możliwość pracy nie tylko w domu, lecz także na mieście czy w podróży. Wiele z nich ma jednak za słabe baterie, aby działać bez przerwy przez wiele godzin, dlatego trzeba je regularnie ładować. Co, jednak gdy nie ma się w zasięgu zasilacza i kontaktu? Warto wykorzystać do tego powerbank. Dowiedz się, jak działa takie urządzenie i na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania idealnego powebanka do laptopa.

Powerbank do laptopa – czy to must have?

Obecnie laptopy produkowane są tak, aby umożliwiać wygodny transport każdemu, kto potrzebuje poruszać się ze swoim urządzeniem. Dzięki temu producenci stawiają na kompaktowe rozmiary i niskie wagi. Takie laptopy mieszczą się bez problemu w plecakach i torebkach, a w razie potrzeby można pracować na nich w samochodzie, samolocie czy pociągu. Zmiany rozmiaru i wagi odbywają się często kosztem podzespołów. Dlatego coraz częściej laptopy mają problemy z baterią i nie są w stanie wytrzymać kilku godzin stałej pracy. W takich sytuacjach przydaje się powerbank, który można w każdej chwili podpiąć do urządzenia w celu naładowania czy podładowania.

Czy można ładować laptop powerbankiem?

To, czy można dany laptop naładować powerbankiem, jest zależne od specyfikacji urządzenia. Powinno mieć ono wejście USB-C, pozwalające na przesyłanie prądu do baterii, a nie z niej. Dlatego najczęściej powerbanki do laptopów dobiera się jedynie do sprzętów z wejściem USB-C. Coraz więcej nowych modeli zapewnia taki port, może on służyć jako złącze ładowania albo jako jedno z wielu wejść dostępnych w urządzeniu.

W przypadku modeli z dostępnym USB-A nie ma możliwości ładowania laptopa inaczej niż przez odpowiedni zasilacz. W takim przypadku powerbank, zamiast dawać energię urządzeniu, pobierałby ją. To skutkowałoby naładowaniem powerbanka, a nie laptopa. Posiadając sprzęt z wejściem USB-A nie można liczyć na żadne przejściówki, które pomogłoby podłączyć poprawnie źródło energii ze sprzętem wymagającym ładowania.

Jaki model sprawdzi się najlepiej?

Wybierając powerbank do laptopa, należy sprawdzić kilka podstawowych elementów specyfikacji. Przede wszystkim, trzeba zwrócić uwagę na pojemność akumulatora, możliwość szybkiego ładowania, kompaktowe rozmiary i moc całego urządzenia. Do tego urządzenie powinno być wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Najważniejsza jest jednak pojemność. Od niej zależy czy laptop zostanie tylko podładowany czy naładowany do pełna. Najlepiej stawiać na powerbanki o pojemności co najmniej 20 000 mAh.

Kolejną istotną cechą jest moc. Powinna być ona dobrana pod konkretne urządzenie. Od tego zależy, w jakim tempie laptop będzie się ładować. Odpowiednie moc sprawi, że bateria szybko się naładuje, a za słaba może jedynie podtrzymywać sprzęt przez krótki czas. Najlepiej kupić powerbank z taką samą mocą, jaką ma zasilacz do laptopa. Dzięki temu naładuje on urządzenie, jednocześnie pozwalając na stałą pracę bez żadnych przeszkód.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych powerbanków, dzięki czemu można wybierać z szerokiej palety wedle własnych potrzeb. Jeśli nie musisz zwracać uwagi na budżet, wybierz powerbank z pojemną baterią, wskaźnikiem naładowania, wbudowanym przewodem, ładowarką słoneczną czy większą ilością gniazd wyjściowych. W poszukiwaniu idealnego powerbanaka dla siebie sprawdź artykuł na stronie www.dobrypowerbank.pl/poradnik-zakupowy/dobry-powerbank-ktory-naladuje-laptopa-jaki-wybrac/qzze_sozq – ułatwi Ci on wybór najlepszego modelu!

Gdzie kupić dobry powerbank do laptopa?

Obecnie sprzęty elektroniczne można kupić w wielu sklepach, nawet w marketach. Jednak w przypadku poszukiwania powerbanka do laptopa, warto udać się do miejsc, w których dostępna jest elektronika wysokiej jakości. Kup model dla siebie w sklepie stacjonarnym bądź internetowym, zapewniającym gwarancję oraz produkty od sprawdzonych producentów. Wybierając sprzęt z pewnego źródła, otrzymujesz produkt, który będzie działać zgodnie z zastosowaniem, jednocześnie nie wpływając negatywnie na inne urządzenia. Nie warto kupować najtańszego powerbanka. Ten może nie tylko słabo ładować, lecz także doprowadzić do zwarć, co może uszkodzić laptopa czy inne podłączone urządzenia. W poszukiwaniu najlepszego modelu udaj się do sklepu z elektroniką, a na miejscu na pewno znajdziesz wiele ciekawych powerbanków do laptopów stworzonych do Twoich potrzeb.