Jak wybrać ergonomiczne biurko do biura?Ergonomia jest kluczowa podczas urządzania każdego stanowiska pracy, również tego znajdującego się w biurze. O czym warto pamiętać, gdy wybiera się ergonomiczne biurko?

Ergonomiczne meble biurowe – czyli jakie?

Termin ergonomii pojawia się bardzo często w kontekście urządzania biur. Co jednak odkładnie oznacza?

Ergonomią określa się naukę o tworzeniu stanowisk pracy, które są wygodne, bezpieczne i funkcjonalne dla pracowników. Terminem „ergonomiczny” określa się zatem takie stanowiska, które spełniają te wymagania i powodują, że praca może odbywać się w zgodnych z BHP warunkach.

Ergonomiczne meble biurowe to meble nowoczesne, komfortowe, dopasowane do potrzeb pracowników oraz do realizowanych przez nich czynności. Nie zwiększają one ryzyka bólów pleców, mięśni, wypadków przy pracy oraz chorób zawodowych.

Jak wybrać ergonomiczne biurko?

Jednym z mebli, który powinien spełniać standardy ergonomiczności, jest biurko. Przeznaczone jest ono w firmach do wykonywania różnych prac, na przykład pracy przy komputerze, z różnymi urządzeniami.

Dobre biurko powinno przede wszystkim posiadać stabilny blat, który położony jest na odpowiedniej wysokości dopasowanej do wzrostu użytkownika. Właśnie dlatego biurka ergonomiczne często mają regulowaną wysokość.

Duże znaczenie ma też wielkość biurka oraz jego wyposażenie. Najlepiej, by pracownik miał odpowiednią przestrzeń na sprzęty, dokumenty i inne rzeczy. Aby powiększyć przestrzeń do przechowywania, można też wybrać biurko z nadstawką, półkami, szufladami.

Biurko narożne do biura czy biurko proste?

Zarówno proste, jak i narożne biurko może być ergonomiczne. Na jaki model warto się zatem zdecydować?

Narożne biurko jest bardziej funkcjonalne, ponieważ może zaoferować większą przestrzeń w zasięgu pracownia. Dobrym zakupem może być wtedy duże biurko narożne do biura składające się z prostokątnych biurek ułożonych względem siebie pod kątem prostym.

Proste biurko zajmuje mniej miejsca i ma mniejszy blat, ale na wielu stanowiskach pracy będzie ono również dobrym wyborem.

Biurko proste może być też zakupione jako podwójne biurko do biura. Wtedy może jednocześnie pracować przy nim dwóch pracowników – obok albo naprzeciwko siebie.

Jeszcze więcej porad dotyczących doboru odpowiednich mebli znajdziesz już teraz na blogu https://www.meble-izabela.pl/.

Pamiętaj więc o tym, że przy kupnie dobrego biurka do biura kluczowe znaczenie ma jego ergonomia. Dzięki niej można pracować bezpiecznie!