Co się dzieje, gdy dzień staje się coraz krótszyPonieważ światło dzienne jest główną siłą napędową naszych rytmów okołodobowych, doświadczamy przesunięcia tych rytmów, gdy jest mniej światła. W rezultacie, w krótszych dniach jesieni i zimy, nasze ciała produkują więcej hormonu zwanego melatoniną, aby pomóc nam przygotować się do snu wcześniej. W tym wpisie na blogu dowiesz się, co się dzieje, gdy dzień staje się krótszy i co możesz zrobić, aby czuć się najlepiej o tej porze roku.

Jak czuć się najlepiej podczas zmian sezonowych

Po pierwsze, postaraj się być świadomym tego, co dzieje się w twoim ciele i w twoim życiu, abyś mógł podjąć działania mające na celu złagodzenie wszelkich negatywnych skutków zmian sezonowych. Na przykład, jeśli zauważysz, że łatwiej się stresujesz, wiedz, że to normalne, że czujesz się nieco bardziej zestresowany w okresie jesienno-zimowym. Aby pozostać na właściwej drodze, sprawdź, czego potrzebujesz.

  • Jeśli zauważysz, że czujesz się bardziej zestresowany, możesz skorzystać ze znalezienia kilku minut każdego dnia, aby odłączyć się od technologii i usiąść w ciszy.
  • Jeśli czujesz się mniej zmotywowany lub Twoja wydajność spada, spróbuj wyznaczyć sobie realistyczne cele i skupić się na tym, co najważniejsze.
  • Nie ma nic takiego jak zmiana pory roku, aby skłonić nas do myślenia o zmianach. Nadejście jesieni to świetny czas, aby zastanowić się nad tym, jak chcesz, aby Twoje życie wyglądało w nadchodzącym roku.
  • Jeśli masz poczucie zmiany, to jest to doskonała okazja, aby stworzyć nowe nawyki i rutyny na nadchodzący sezon. Dlaczego nie spróbować wprowadzić nowej praktyki medytacyjnej, albo ustalić nowe intencje dla swojego życia?

Co się dzieje, gdy dzień staje się krótszy?

Kiedy dni stają się krótsze, częściej czujemy się zestresowani, mniej energiczni i ogólnie mniej szczęśliwi. Wiele osób twierdzi, że czuje się bardziej niespokojnie, kiedy słońce zachodzi i jest ciemno. Jest również prawdopodobne, że zauważysz, że robisz mniej rzeczy. W końcu większość ludzi funkcjonuje najlepiej rano, a najbardziej produktywna część dnia przypada na godziny od 8:00 do południa. Kiedy na zewnątrz jest słońce, masz więcej energii, możesz myśleć jaśniej i masz większą motywację. Pomimo wielu potencjalnych wyzwań, sezony jesienny i zimowy oferują wiele potencjału do wzrostu i odnowy. Jest to czas na introspekcję, na zastanowienie się nad rokiem, który minął oraz na wyznaczenie celów i zamiarów na nadchodzący rok. Jest też wiele "nie-robienia", które może się zdarzyć w tym sezonie. Oznacza to, że masz szansę pozbyć się rzeczy, które już Ci nie służą. Może to obejmować porzucenie starego związku, pracy lub przekonań, które wcześniej były dla Ciebie ważne, ale które nie są już właściwe.