Najlepsze odkurzacze dla każdego domu i budżetuKiedy myślisz o odkurzaczach, prawdopodobnie wyobrażasz sobie coś staromodnego i nieporęcznego. I to prawda, że konstrukcja odkurzaczy nie zmieniła się zbytnio w ciągu ostatnich około 80 lat. Jednak współczesne odkurzacze są bardziej wydajne i skuteczne niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki odpowiedniemu typowi odkurzacza dla Twojego domu, możesz sprawić, że sprzątanie po swoim kocie stanie się o wiele rzadsze! Przy tak wielu różnych modelach do wyboru, znalezienie idealnego odkurzacza dla Twojego domu i budżetu może być trudne. Ten artykuł przedstawi Ci niektóre z najbardziej popularnych typów odkurzaczy na rynku i da Ci kilka wskazówek, jak znaleźć najlepszy odkurzacz dla Twojego domu.

Odkurzacze pionowe

Odkurzacze pionowe są jednymi z najbardziej popularnych typów odkurzaczy do użytku domowego. Ich konstrukcja jest bardzo prosta, ale bardzo dobrze sprawdza się w wielu potrzebach związanych z czyszczeniem. Odkurzacze pionowe najlepiej nadają się do czyszczenia podłóg z twardego drewna, płytek, dywanów i innych tkanin o niskim runie. Nie sprawdzają się natomiast w przypadku dywanów o głębokim runie lub innych tkanin, które trudno zebrać za pomocą samego ssania.

Odkurzacze pionowe często posiadają filtr HEPA, który jest przydatny w filtrowaniu alergenów w Twoim domu, takich jak kurz, pyłki, sierść zwierząt domowych i inne. Odkurzacze pionowe mają również przyzwoitą pojemność i są łatwe do opróżnienia i czyszczenia. Odkurzacze pionowe mają długi przewód i długą rączkę, więc są dobre do sprzątania dużych powierzchni. Jednak ich duży rozmiar sprawia, że są mniej wygodne do sprzątania pod meblami.

Odkurzacze kanistrowe

Odkurzacz kanister to kolejny popularny typ odkurzacza. Jest to stosunkowo prosta konstrukcja, która świetnie nadaje się do różnych zadań. Odkurzacze kanistrowe są najlepsze do czyszczenia dywanów o głębokim runie, dywanów o niskim runie i podłóg z twardego drewna. Nie są one zbyt skuteczne w czyszczeniu dywanów lub innych tkanin o niskim runie. Odkurzacz kanister ma długi wąż i długi przewód, więc jest najlepszy do czyszczenia dużych powierzchni. Może dotrzeć do miejsc, do których nie dotrze odkurzacz stojący, np. pod meble.

Odkurzacze kanistrowe mają zazwyczaj mniejszą pojemność niż odkurzacze stojące. Często też trudniej je opróżnić i wyczyścić. Odkurzacze kanistrowe są doskonałe do czyszczenia schodów i innych miejsc o trudnych kątach.