Nie zapomnij zadbać o siebie poszukując swojego miejsca w świecieJedną z największych obaw ludzi, którzy po raz pierwszy się wyprowadzają, jest to, że zapomną o sobie zadbać. Mogą zaniedbać własne zdrowie, związki, a nawet naukę, ponieważ są tak skupieni na tym, by wszystko poukładać. Nie unikaj swoich obowiązków, bo jesteś zajęty innymi sprawami. Poświęć trochę czasu na badania lekarskie, kup podstawowe artykuły gospodarstwa domowego i zadzwoń do rodziny, aby dać im znać, że wszystko w porządku. Nie pozwól, aby Twoja nowa niezależność i wolność stały się ciężarem. W końcu to Ty musisz żyć z samym sobą.

Znalezienie odpowiedniego miejsca do życia jest ważniejsze niż cena

Kiedy po raz pierwszy zaczynasz samodzielne życie, może Cię kusić, by poszukać najtańszego mieszkania, jakie uda Ci się znaleźć. Na dłuższą metę może to jednak prowadzić do problemów.

  • Zanim zdecydujesz się na konkretne mieszkanie, rozejrzyj się po okolicy.

  • Upewnij się, że okolica jest bezpieczna, a w pobliżu znajduje się wiele sklepów i punktów usługowych.

Zapytaj właściciela lub zarządcę, czy w ostatnim czasie nie było włamań i co robi, aby zapobiec im w przyszłości. Jeśli masz alergie lub wrażliwy układ oddechowy, upewnij się, że w budynku nie ma szkodników ani szkodliwych substancji chemicznych. Jeśli to możliwe, porozmawiaj z innymi lokatorami i dowiedz się, jakie są ich doświadczenia. Jeśli mieszkanie jest dla Ciebie odpowiednie, ale cena jest zbyt wysoka, spróbuj negocjować z właścicielem lub zarządcą.

Spróbuj nowych zajęć i poznaj nowych ludzi

Łatwo jest pogrążyć się w logistyce związanej ze znalezieniem mieszkania i podłączeniem mediów. Jeśli poświęcisz cały swój czas na oglądanie mieszkań i sprawdzanie firm dostarczających media, stracisz kilka świetnych okazji do poznania nowych ludzi. Nie trzeba dołączać do zorganizowanej grupy, aby nawiązać nowe znajomości. Można też poznawać ludzi w bardziej nieformalnych miejscach, takich jak biblioteka czy siłownia. Można też dołączyć do grupy Meet-up, forów internetowych, a nawet imprez organizowanych w lokalnej bibliotece. Jeśli należysz do konkretnej grupy lub organizacji, spróbuj organizować imprezy lub niezobowiązujące spotkania, na których będziesz mógł poznać nowych ludzi, którzy również interesują się Twoimi zainteresowaniami i pasjami. Zaczynanie od nowa nie jest łatwe, ale jest tego warte. Kiedy opuszczasz dom, wkraczasz na nieznane terytorium. Nie podążasz już wyznaczoną ścieżką, lecz tworzysz własną. Jest to zarówno przerażające, jak i ekscytujące, ale warto to zrobić. Kiedy żyjesz na własną rękę, możesz ustalać własne zasady, ustalać własny porządek dnia i tworzyć własne życie.